Döntős a Győr
2018-05-1219:48
Bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO. A győriek a budapesti elődöntőben 26-20-ra verték a román Bukarestet.
Jól kezdett a fehér mezes Győr az elődöntőben. Amorim, Oftedal és Görbicz góljával a hetedik percben már 3-0 volt a magyar csapat javára. A Bukarest tíz percig gólképtelen volt, Ambros Martín csapata pedig végig tartotta a két-három gólos előnyt. A szünetben 12-10 volt az állás.

„Végig küzdöttünk, hajtottunk, mentünk, hiszen ezért dolgoztunk egész évben, hogy idáig eljussunk és magunkra koncentráltunk, segítettük egymást és ennek meglett a gyümölcse”
- mondta Kiss Éva, a Győr kapusa az Echo Televíziónak.

A Bukarest egyszer sem tudott vezetni, de a második félidő tizenkettedik percében 16-16-nál egyenlített. Ekkor a Győr megrázta magát, és kilenc perccel később már négy góllal vezetett. Később héttel is, a vége pedig 26-20 lett. Groot hét, Oftedal és Görbicz öt-öt gólig jutott.

„Nagyon-nagyon jó védekezésünk volt, és ez dominált a mérkőzésen, kiváló kapusteljesítménnyel. Úgyhogy nagyot küzdöttünk
és nagyot harcoltunk”

- mondta riporterünknek a csapatkapitány, Görbicz Anita.

A döntőben a Győr ellenfele a Rosztov Dont legyőző macedón Vardar Szkopje lesz a budapesti Papp László Arénában.