Előnyben a Szeged a kézilabdadöntőben
2018-05-1216:01
A MOL-Pick Szeged került előnybe a férfi kézilabda-bajnokság, a K&H Liga döntőjének első mérkőzésén. A szegediek hazai pályán ugyanis 32:28-ra legyőzték a címvédő Telekom Veszprémet.
Elsöprően kezdte a bajnoki döntő első mérkőzését a kék mezes MOL-Pick Szeged. A hazaiak gyorsan háromgólos előnybe kerültek, amelyre csak 5 perc után jött válaszként az első Telekom Veszprém-gól. Bár a bajnoki címvédő egyre közelebb zárkózott, csak egyszer volt egyenlő az állás, Bodó és Bánhidi remek játékával szinte végig a Szeged vezetett. A félidőben 16:13 volt a hazaiaknak.

Fordulás után egy és három gól között mozgott a különbség a hajráig. Ekkor fokozatosan hat gólra nőtt a szegedi előny. A hatgólos Sigurmansson mellett azonban a végén szinte csak a vendégek találtak a kapuba, így a Veszprém csökkentette hátrányát, de végül 32:28-as szegedi győzelem született.

A bajnoki döntő visszavágóját jövő vasárnap Veszprémben rendezik.