Cover
Horvátország 11-esekkel búcsúztatta a házigazdákat
2018-07-0811:39
Horvátország 11-esekkel búcsúztatta az oroszokat. A horvátok, akik a 2-2-es döntetlennel záruló 120 perc után győztek, 1998 után játszhatnak újra világbajnoki elődöntőt.
Bő fél óra játék után a piros mezes orosz válogatott megszerezte a vezetést: Cserisev 22 méterről, védhetetlenül tekert Subasic kapujába. A vezetésnek azonban csak nyolc percig örülhetett a házigazda. Mandzukics beadása után Kramaric fejjel egyenlített. A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel zárult, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadás 11. percében megszerezte a vezetést Horvátország. Egy szöglet után Vida emelkedett a legmagasabbra és fejelt a kapu bal alsó sarkába. A 115. percben viszont jött az orosz válasz. A csereként beálló Dzagoev szabadrúgása után Fernandes egyenlített. 120 perc után 2-2 állt az eredményjelzőn, így jöhettek a tizenegyesek. Ahol a horvátok bírták jobban idegekkel. Ezúttal is Rakitic tizenegyese juttatta a következő körbe a sötét mezeseket, ahol szerdán Angliával csapnak össze a döntőbe jutásért.